Pepř černý mletý

Neohodnoceno
 
  • 1 z 2
 
128 Kč
Kategorie Jednodruhové
Zvolte variantu
hmotnost: 250g Skladem (>5 ks) 128 Kč
   
 

Složení: Peř černý mletý (Piper nigrum)

Země původu: Vietnam

Pepř ovlivňoval historii lidstva podobně jako zlato, nebo v dnešní době ropa. Jeho pikantní chuť s lehce nasládlou vůní dokáže vyzdvihnout skoro každé jídlo. Velice dlouho se přidával do perníků, vyrábí se čokoláda s pepřem, ochucují se jím alkoholické i nealkoholické nápoje a např. čaj s pepřem je velice oblíbený v Indii.

Černý pepř je i magické koření ... spolu se solí byli základními ingrediencemi při kouzlech k ochraně domova. Říkalo se že když se touto směsí posype obvod zahrady, zabrání zlu a ochrání před zlými úmysly sousedů i jiných lidí.
Černý pepř se používá nejčastěji. Má zemité aroma, které se mísí s mírně nasládlou vůní a výraznou chutí. Pepř mletý najdeme skoro v každém jídle všude na světě, v polévkách, omáčkách, na zelenině i mase.

Řadí se na seznam těch nejzdravějších potravin. Je vinikajícím zdrojem vitamínu K, vápníku, chromu, železa, vlákniny a manganu, dále vitamínů A, E, C, B6 ... a další. Pomáhá také potlačit depresi, zlepšit paměť, detoxikuje. Je to afrodiziakum... Má spousty léčebných účinků. Používá se dokonce jako prevence šedivých vlasů, nebo pomůže dosáhnout krásné pleti.
Denní příjem 10 - 20 mg.