Paprika chilli mletá

1 hodnocení
 
  • 1 z 2
 
38 Kč
Kategorie Jednodruhové
Zvolte variantu
hmotnost: 250g Skladem (>5 ks) 38 Kč
   
 

Složení: Chilli paprika mletá

Země původu: Čína

Některé druhy chilli papriček se pěstují v Indii, Číně, Japonsku a Vietnamu, známe je ze Střední a Jihoamerické kuchyně a hlavně z Mexika.

Po celém světě je chilli používáno k oživení nepřeberného množství jídel. Úžasně působí proti fádní chuti. Oblíbenost chilli svědčí i o pestré výrobě všech možných past, omáček, gulášů, k zavařování, do olejů, míchaných prášků, džemů z chilli a dalších produktů hojně používaných při vaření. Využití má především k přípravě mexických a indických jídel. Je součástí široké škály kořenících směsí.

Věděli jste, že chilli pomáhá při hubnutí!? Látka kapsaicin kterou obsahuje podporuje zahřátí organismu, vyšší výdej energie a navíc potlačuje chuť na nezdravé jídlo. Další látky v něm podporují trávení a urychlují metabolismus. Chilli je považováno za přírodní afrodiziakum díky schopnosti kapsaicinu stimuluje krevní oběh a tím prokrvuje celé tělo. Prokrvením pohlavních orgánů se následně zvyšuje jejich citlivost. Po požití jídla s chilli také dochází ke zlepšení potence.