Kmín celý

1 hodnocení
 
  • 1 z 2
 
49,84 Kč
Kategorie Jednodruhové
Zvolte variantu
hmotnost: 250g Skladem (>5 ks) 49,84 Kč
   
 

Složení: Kmín celý (carum carvi)

Země původu: ČR

Původ kmínu je poměrně komplikovaný vzhledem k tomu, že roste po celé střední a severní Evropě, ale i na Sibiři a v Přední Asii. V evropské kuchyni, kam nepostradatelně patří, je to jedno z nejpoužívanějších koření. Má velmi aromatickou vůni i chuť, pokud to s ním přeženete, až pálivou.

Používáme ho do polévek, omáček, pod maso a na jeho pečení. Je neodmyslitelnou součástí některých druhů pečiva, také při vaření brambor a zelí, ke konzervaci, do pomazánek... Je výborný v jídlech v kombinaci s chilli papričkami nebo také kari.

Díky své pronikavé vůni byl považován za rostlinu, která chrání před zlými kouzly. Roste planě na našich lukách v celé střední a severní Evropě, na Sibiři a v Přední Asii. Kmín se samozřejmě pěstuje i u nás, vlastně ve všech zemích střední Evropy i jinde. Kmín je jedním z nejstarších koření.

Kmín se často opéká, tím se jeho vůně zvýrazňuje. Dnes ho přidáváme do pokrmů, které obsahují čili, do kari, salsy a různých omáček. nejvíc se používá na ochucení polévek a dušených pokrmů.

 

 

VEGANA - Ivan Starý, Skorotická 713, Ústí nad Labem 40001, E-mail: vegana.cz@seznam.cz