Zázvor mletý

Neohodnoceno
 
  • 1 z 2
 

Hmotnost: 200g

47 Kč
Kategorie Jednodruhové
Zvolte variantu
hmotnost: 200g Skladem (>5 ks) 47 Kč
   
 

Složení: Zázvor mletý

Země původu: Nigérie

Uvádí se, že zázvor byl nejdříve pěstován na jihu Číny, odkud pronikl do Indie, v obou zemích se používá už více než tři tisíce let. V evropských kuchyních už ve středověku zdomácněl tak, že nikde nechyběl stejně jako dnes pepř a sůl.

Má výraznou vůni a ostrou chuť. Sušený zázvor slouží jako koření do polévek, omáček, uzenin, ale i ke kořenění ovoce a zeleniny, dokonce i cukrovinek a pečiva. Hodí se ke kachně, vepřovému nebo drůbežímu masu. Příznačnou ostrou svěžest dodává pokrmům z mořských živočichů. Je součástí velké spousty kořenících směsí.

Podporuje trávení, povzbuzuje žaludek a střeva, pomáhá při nadýmání a jiným trávicím potížím,
potlačuje nevolnost. Je všeobecně známý jako pomocník při nachlazení především díky hřejivému
pocitu. Dokáže potlačit nepříjemné stavy pálení žáhy. Jeho protizánětlivé účinky tiší svalové bolesti a bolesti kloubů. Snižuje srážlivost krve a také působí jako afrodisiakum, Obsahuje mnoho stopových prvků (fosfor, hořčík, sodík, draslík, zinek, železo, atd.), Vitaminy C a A, B1 a B2, jakož i aminokyseliny a spravedlivý podíl esenciálních olejů. Jistě víte, že zázvor je skvělým pomocníkem při nevolnostech a v tomto případě rozhodně sáhněte po našich plátcích nebo kouscích zázvoru a přibalte si jej na cesty do tašky.