Zázvor celý sušený

1 hodnocení
 
  • 1 z 2
 

Hmotnost: 140g

48 Kč
Kategorie Jednodruhové
Zvolte variantu
hmotnost: 140g Skladem (>5 ks) 48 Kč
   
 

Složení: Zázvor celý - sušený

Země původu: Nigérie

Uvádí se, že zázvor byl nejdříve pěstován na jihu Číny, odkud pronikl do Indie. V obou zemích se používá už více než tři tisíce let. V evropských kuchyních už ve středověku zdomácněl tak, že nikde nechyběl stejně jako dnes pepř a sůl. Nejlépe se pěstuje v tropických oblastech.

Jeho štiplavá, mírně citronová chuť dochutí třeba čaj, hlavně v období chřipek, který Vás i příjemně zahřeje. Zároveň se skvěle hodí k masu, zvěřině i rybám a dochucují se jím dokonce i omáčky, například asijská kuchyně by se bez něj neobešla. Je nezaměnitelný v mnoha kořenících směsích. Zajímavým udělá špetka zázvoru i například cukroví, dá se přidat i do ovocných džemů ap. A určitě budete znát zázvorovou limonádu nebo pivo..

Tento, dá se říci zázrak přírody, působí na naše tělo velmi blahodárně, neobsahuje totiž téměř žádné tuky a je plný vlákniny a vitamínů - A, B1, B2, C a E, také minerálů - mangan, hořčík, sodík, fosfor, železo, draslík a vápník. Obsahuje řadu antioxidantů, které učinně bojují proti volným radikálům v našem těle. A je všeobecně známo, že zázvor je skvělým pomocníkem při nevolnostech, tedy si jistě nezapomeňte přibalit do tašky na cesty naše zázvorové kousky nebo plátky. Podporuje trávení, povzbuzuje žaludek a střeva, pomáhá při nadýmání a jiným trávicím potížím. Je všeobecně známý jako pomocník při nachlazení především díky hřejivému pocitu. Dokáže potlačit nepříjemné stavy pálení žáhy. Jeho protizánětlivé účinky tiší svalové bolesti a bolesti kloubů. Snižuje srážlivost krve a také působí jako afrodisiakum.