Kokos strouhaný

2 hodnocení
 
 
23 Kč
Kategorie Jednodruhové
Zvolte variantu
hmotnost: 250g Skladem (>5 ks) 23 Kč
   
 

Složení: Kokos strouhaný

Země původu: Thajsko, Filipíny, Vietnam, Srí Lanka, Indinésie (dle kontraktu)

Nutriční hodnoty (Ve 100g výrobku je průměrně obsaženo): energie: 2764/660 Kcal/kJ, tuky: 65g - z toho nas. mast. kyseliny: 57,2g, sacharidy: 24g - z toho cukry 6,8g, vláknina: 16,3g, bílkoviny: 24g, sůl: méně než 0,025g

Kokosovník ořechoplodý roste v Asii, Střední a Jižní Americe u moře nebo v blízkosti řek, nejdeme ho ale i v Tichomoří a Africe.

Dobrou volbou je jím obohatit jakoukoliv snídańovou směs, müsli, ovesné a jiné kaše, jogurty ... Můžete ho použít na obalení cukroví, ozdobení dortů a jiných oblíbených zákusků jako jsou muffiny ap. Dají se samozřejmě použít i ve slaných receptech ... Jistě si oblíbíte i náš kokos chips, na kterém si můžete pochutnat jen tak, bude pro Vás vydatnou zdravou svačinkou, která Vás zasytí a dodá Vám energii.

Kokos je zdrojem hořčíku a vápníku, také vlákniny a bílkovin, minerálních látek a vitamínů. Podporuje imunitu i mozek, pomáhá při trávení, ale i při potížích s mozkovými funkcemi, štítnou žlázou a srdcem. Je prevencí proti virům, infekcím, nebo bakteriím. Lékařské studie poukazují na blahodárný vliv na léčbu nádorových onemocnění. Látky v něm obsažené dokonce zpomalují stárnutí a mají dobrý vliv na akné a vrásky.