Kardamom celý

2 hodnocení
 
  • 1 z 2
 
239 Kč
Kategorie Jednodruhové
Zvolte variantu
hmotnost: 100g Momentálně nedostupné 239 Kč
   
 

Složení: kardamom celý

Země původu: Guatemala

Kardamom pochází z pralesů Kardamomských hor v Indii. Je jedním z nejstarších koření na světě, používali ho už staří Egypťané, Řekové a Římané. Nejvíce v oblibě ho mají země Orientu.

Jeho sladká vůně již napovídá, že se používá k dochucení např. sušenek, perníků, pečiva ap., dokonce se ale přidává do uzenin a k masu, do zeleninových jídel, salátů a také nápojů. I malinké množství kardamomu zvyšuje intenzitu chuti jídel a nápojů. V Indii ho používají nejen do omáček a v arabských zemích do čaje a kávy. Je jen na Vás kterou variantu kardamomu použijete raději, jestli jeho celá semínka, nebo mletou variantu, kterou u nás naleznete také.

Kardamom je i skvělým pomocníkem při potížích z trávením, nebo když máte žaludeční křeče, při nadýmání a zácpě. Dokonce působí proti depresím, stresu, nervozitě, úzkostem. Dobrý vliv má na srdce a krevní tlak. Je protizánětlivý a má antimikrobiální účinky. V neposlední řadě je prospěšný i v prevenci nádorových onemocnění a obsahuje spoustu prospěšných látek, jimiž jsou např. vitamín C, vitamíny skupiny B, minerály, zdravé omega - 3 a omega - 6 mastné kyseliny, bílkoviny a další...